VC Mydlovary 6.5.2017

Mydlovary VC 2017Letos jsme pro nepřízeň počasí vynechali soutěž Florián 2017 v Českých Budějovicích, místo ní jsme tak na první soutěž jeli do Mydlovar, a to rovnou na soutěž zařazenou do Velké ceny okresu. Od loňska jsme trochu obměnili cvičební výstroj, hlavně máme novou motorovou stříkačku, se kterou jsme na cvičení běhali celkem dobré časy, takže jsme věřili, že i na soutěži Velké ceny můžeme uspět. Na soutěžní klání jsme dorazili s dostatečným předstihem, takže jsme si v klidu rozložili stan na místě s dobrým výhledem na trať a užívali si teplého slunečného, i když trochu větrného počasí.

Původně jsme měli startovat asi patnáctí, ale několik týmů nedorazilo a další týmy chtěly běžet až mezi posledními, takže jsme startovali zhruba v polovině. Útok jsme rozběhli parádně – koš v kádi, voda v mašině, natažená béčka, voda na rozdělovači - všechno pěkně klapalo. Ale pak se to stalo. Na rozdělovači se rozpojila jedna koncovka, takže vytryskl pěkný gejzír, který trvalo několik vteřin dostat pod kontrolu. S výsledným časem 32,18s jsme tak nemohli vůbec pomýšlet na postup do finále, ve kterém se ještě jednou utkaly 3 nejlepší družstva mužů a 2 družstva žen. Hodně podobný útok jako my (také s gejzírem uprostřed hřiště) předvedly Borovany II., které skončily poslední a my před nimi na 12. místě. Ale co, každý bod se počítá do série Velkých cen a my tímto (ne)úspěchem získali rovnou 4 body!

Pokud by se někdo chtěl podívat na výsledkovou listinu, je na stránkách OSH České Budějovice.