Masopust 2012

Vytvořeno 25. 8. 2012 23:33
Napsal(a) Petra F.

hromadne foto

koblizky Kandlu

11. února 2012 se v naší „hasičské klubovně“, i přes mrazivé počasí, sešla desítka zajímavých osobnostní. Z dalekého Jižního pólu k nám zavítal Roald Amundsen i se svými saněmi a psy, celá romská rodina i s povozem a svou Pro cikánskou iniciativou PRCI, Karkulka s vlkem, zaměstnanci jadrných elektráren Černobyl, Fukušima a Temelím, od Walt Disney dorazila Minnie Mouse, přilétla beruška s motýlem, pani od Veřejně prospěšných služeb, dvě knížata, dědek s babkou a bezdomovec. V tomto složení jsme se vydali na cestu po naší malé vsi. Nikdo z lidí, jenž nás každoročně pouštějí do svých domů, nezklamali a měli své tradiční občerstvení – Trousilů pečenou sekanou a koláčky, teta Kándlů své výborné koblížky, Mlýnků chlebíčky, Kándlů roládu, Tvarohů domácí maso a Pípkovo utopence, Candrů a Fraňků zelňáky, domácí klobásy a silný punč, který opravdu zahřál, Tájků a Novotných řízečky, Floriánů polévky, Venca Brožů s Evou Gondeků koláčky, Tůmů štrúdl, Holzäpflovi chlebíčky, Jarda Floriánů zákusky a chlebíčky a Sklenářů také chlebíčky. Od každého jsem dostali i teplé pití, což se velmi hodilo a nějakou tu štamprličku. =) Když jsme obešli všechny rodiny a vrátili se zpět do naší klubovny celkem promrzlý, shodili své masky a pokračovali ve veselí až do noci.

konec

 

Všechny fotky z Masopustu jsou i v naší Fotogalerii. Fotil Jiří Tvaroh, kterému tímto děkujeme.