Naše technika

Motorové stříkačky PS 12

Náš sbor vlastní celkem dvě přenosné motorové stříkačky PS 12. Podrobný popis tohoto typu motorových stříkaček najdete na stránkách www.pozary.cz Na fotce vlevo je zásahová stříkačka. Jak už název napovídá, tuto stříkačku používáme při všech mimořádných situacích, kdy je třeba čerpat vodu. Tento stroj používáme také na většinu tréninků. Ačkoliv je jinak velmi spolehlivá, občas mívá problémy se startováním.

Stříkačka vyfocená na snímku vpravo je mašina soutěžní. Ta je vyladěná na co nejvyšší výkon, takže ji používáme pouze na soutěže a některá cvičení.

motorova strikacka PS12 cvicna

motorova strikacka PS12 soutezni

 

Ostatní stříkačky

Kromě výše uvedených dvou, má náš sbor ještě další 4 motorové a jednu ruční stříkačku. Stříkačka PS 8 je plně funkční a jezdíme s ní na soutěže. Více informací o ní najde zde Je to ta stříkačka vpravo na levé fotce pod textem. Na té samé (levé) fotce vlevo je vyfocena stříkačka PS 2/3. Na fotce vpravo je dvoukolová přívěsná stříkačka DS 16 (podrobnosti o DS 16). Poslední motorou stříkačkou je historická Flader 4 (více info o Flader).

strikacky PS8 a PS2/3

strikacka DS 16

 

 Nakonec jsem si nechal fotografii úplně prvního zásahového vozidla našeho sboru, kterým je v roce 1903 zakoupená ruční čtyřkolová zápřahová stříkačka firmy R.A.Smekal. Stříkačka je kompletní a v dobém stavu.

rucni strikacka R.A Smekal

 

Vozidla ve vlastnictví sboru

Sbor SDH Vlkovice disponuje dvěmi vozidly, která jsou ale obě už poněkud staršího data výroby. Jediným současně používaným vozem je Avia A31 N-SPO (na levém snímku), což je Avie uzpůsobená pro převoz cestujících (v našem případě hasičů). Druhým vozidlem t.č. bez platné technické známky, i když jinak plně funkčním, je Robur LO 2002A (fotka vpravo)

Avia A31

Robur LO 2002A