Noční soutěž Zaliny 26.9.2015

Po ohlasech na loňskou noční soutěž v Zalinech bylo jasné, že letos se zúčastníme také a že to zároveň bude takové krásné zakončení letošní soutěžní sezóny. Jasné od začátku bylo, že se zúčastní tým Vlkovice I a také ženy měly velkou chuť jet si zasoutěžit. Muži z týmu Vlkovice II o účasti dlouho taktně mlčeli, ale několik dní před soutěží se domluvili, že též pojedou. Složení jejich týmu ale vykrystalizovalo až den před soutěží.

Před samotnou soutěží si tým Vlkovice I ještě dojel „potrénovat“ na Velkou cenu okresu do Neplachova a před sedmou večerní pak vyrazila plná hasičská Avie do Zalin. Soutěžních družstev se sjelo opravdu hodně, 15 ženských a 28 mužských (z toho 3 družstva žen v kategorii nad 30 let a 4 družstva mužů nad 35 let). Soutěž probíhala jen na jednu základnu, kdy nejdříve cvičily ženy, pak muži nad 35 let a nakonec muži bez omezení. Dohromady to dávalo jistotu, že před půlnocí se domů nedostaneme.

Z našich týmů tedy první nastoupily ženy. Útok téměř potmě a ještě do kopce se jim celkem povedl, takže s časem 35,81s obsadily 5. místo.

My jsme zatím mohli v klidu vychutnávat pěnivý mok.

Jako další z Vlkovic nastoupili muži nad 35 let. Tento útok byl velmi zajímavý a myslím si, že si ho bude pamatovat i spousta účastníků z jiných družstev. V hlavních rolích byli strojník a „béčkař“, oba naverbovaní na soutěž nedlouho před jejím zahájením. Ve vedlejších rolích to pak byla tma a výška. Jak už jsem zmínil, soutěž probíhala do kopce a i základna byla mírně do kopce. Košař s jeho kolegou výborně nabrali, takže strojník měl vodu v mašině hned. Jelikož je ale menšího vzrůstu a na základně byla téměř tma, nevšiml si kolegy „béčkaře“, který v podřepu ještě neměl zapojenou hadici „B“ na mašinu. Strojník prý viděl, jak někteří závodníci odbíhají od základny, tak si myslel, že jsou to všichni. A proto neváhal a pořádně přidal plyn. Výsledkem ovšem bylo, že voda začala prudce tryskat ven z mašiny „béčkovým“ spojem rovnou na základnu. To jí převalilo, ale ne jen na stranu strojníka, ale dokonce „na boudu“, čili na nádrž. Chlapi ji rychle otočili zpátky a chtěli ji znovu nastartovat. Ke vší smůle ale zjistili, že jak padla na asfalt, zalomil se klíček ve spínací skříňce. Obvyklý strojník týmu (toho času na koši) se ještě dožadoval, aby mu někdo z obecenstva půjčil šroubovák (nebo jiný kovový nástroj), že by stříkačku nastartoval zkratováním kabelů ve spínací skříňce. Žádný ochotný držitel šroubováku se ale neozval, takže útok musel být diskvalifikován. Jistě nemusím dodávat, že „béčkař“ (stále ještě v podřepu) byl zlitý od hlavy až po paty.

My jsme zatím stále vychutnávali pěnivý mok, částečně pobaveni předvedeným kabaretním číslem, částečně s obavami, zda stříkačka půjde (spojením kabelů) nastartovat.

Nastartovat šla, takže náš tým Vlkovice I se k provedení útoku dostal také. I náš košař chtěl zřejmě pobavit přítomné diváky nějakým zábavným číslem, tak předvedl variaci na téma „koulelo se koulelo, červené jablíčko“, a to s košem a hned dvakrát. Než k nám vpředu dorazila voda, mohli jsme si zatím dát partičku mariáše. Oba terče tak byly sestříknuté až v čase 34,81s, což nám zajistilo 12. místo přesně v polovině výsledkové listiny.

Pak už jsme mohli vychutnávat pěnivý mok dle libosti, ale protože už začala být trochu zima, nechutnalo pivo tolik, jako na začátku. Slavnostní zakončení soutěže bylo po 2. hodině ranní, pak jsme ještě kousli jeden nebo dva hrnce a jeli také domů.

Ještě doplním odkaz na výsledkovou listinu (špatná kvalita)

VC Neplachov 26.9.2015

Neplachov2015 1Na tento den jsme již dlouho dopředu měli diářích zapsánu noční soutěž v Zalinech. Abychom ho ale využili (sportovně) naplno, rozhodli jsme se jet ještě na odpolední soutěž na Velkou cenu okresu do Neplachova. Zároveň jsme dostali příležitost vyzkoušet nově upravenou stříkačku sboru z Adamova. Ti si totiž nechali upravit starou stříkačku, ovšem zrovna neměli k dispozici dostatek členů, aby ji sami vyzkoušeli na nějakém soutěžním klání.

 

Číst dál: VC Neplachov 26.9.2015

Oslava 120 let od založení SDH Zaliny

18. srpna roku 2015 jsme byli pozváni na oslavu 120 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Zaliny, spojenou s hasičskou soutěží se stříkačkami PS8. Dali jsme tedy dohromady jedno družstvo a vyrazili hájit čest našeho sboru. Jelikož naše motorová stříkačka PS8 byla toho času nefunkční, dohodli jsme se už předem na zapůjčení stříkačky na místě.

Číst dál: Oslava 120 let od založení SDH Zaliny

Zvíkov 5.9.2015

Zvikov2015 25. září 2015 se ve vedlejší obci Zvíkov konala netradiční hasičská soutěž, kde jsme nemohli chybět. Netradiční byla v tom, že se po provedení útoku musely ještě stočit všechny 4 hadice „C“ a odnést na základnu. Teprve položením poslední hadice na základnu byl útok ukončen. Problémem ovšem bylo dát dohromady tým, neboť se v tento den jely také závody série Fichtl Cup. Mužstvo jsme dohromady nakonec dali, museli jsme se ale spolehnout na příjezd jednoho ze závodníků pionýrů.

Číst dál: Zvíkov 5.9.2015

O štít města Vyššího Brodu 20.6.2015

IMG 20150620 140233I letos jsme jeli na soutěž do Vyššího Brodu obhajovat prvenství a putovní Štít města Vyššího Brodu. Překvapivě jsme dali dohromady všechna 3 družstva a vyrazili Avií na dlouhou cestu. Počasí nás letos nepotěšilo, hned po příjezdu začalo jemně pršet a i zbytek dne byl zamračený. Co nás po příjezdu překvapilo, že tam nebyla téměř žádná soutěžní družstva, takže při vracení putovního Štítu kdosi utrousil poznámku, abychom si ho rovnou nechali.

Číst dál: O štít města Vyššího Brodu 20.6.2015