Lišov - O pohár starosty a JHCL 21.5.2017

Vytvořeno 30. 5. 2017 21:38
Napsal(a) Petr N.

Lisov2017 3Po loňském úspěchu na soutěži v Lišově jsme ani letos nemohli chybět na startovní listině, abychom si poměřili síly s nejlepšími týmy Jihočeské hasičské ligy. Startovali jsme jako loni v kategorii B, tedy s klasickými průměry hadic – průměr hadic C 52mm, hadic B 75mm. S sebou jsme si přivezli opět stan, lavičky a hlavně dobrou náladu. Co jsme si nepřivezli, bylo dobré počasí, protože celé dopoledne bylo celkem zima, neboť foukal studený vítr.

Na startovní listině jsme byli napsaní jako 27. v pořadí, ale některé týmy nedorazily a jiné chtěly startovat až na konci, takže na start jsme šli podstatně dříve. Soutěž celkem rychle ubíhala, tak jsme se zhruba po dvou hodinách od začátku chystali na svůj útok i my. Před naším startem byly v čele týmy Borovany A a Borovany B, oba s časem přes 21s, na který jsme si věřili, že uděláme lepší.

Lisov2017 1Po odstartování, hnáni písničkou „Když nemůžeš, tak přidej“, jsme letěli k základně. Drobné zaváhání na koši nemělo žádný vliv na rychlost dopravy vody do mašiny a to už jsme vzadu pozorovali kluky vepředu. Béčka pěkně natažená, práce s rozdělovačem parádní a … trochu nám zatrnulo při sledování pravého proudaře, který nemohl spojit proudnici s hadicí. Po několika pokusech to stihl přesně „za minutu dvanáct“, tedy přesně ve chvíli kdy k němu došla voda. Svůj terč dokonce sestříkl dříve než jeho kolega vlevo. Výsledný čas 20:70s nás vynesl na průběžné první místo.

Po nás běželo družstvo ze Zvíkova, kterým se útok moc nepovedl a s časem 26,25s nemohli na stupně vítězů vůbec pomýšlet. Po nich pak startovaly ještě 4 týmy v naší kategorii, u dvou z nich jsme měli obavy, že by nás mohly překonat. To se ovšem nestalo, a tak jsme i svou druhou účast v této soutěži přetavili ve vítězství a obhájili první místo z loňského roku.

Lisov2017 2Při vyhlašování vítězů byla opět nachystána řada věcných cen (především pochutin). My, jako vítězové své kategorie, jsme stejně jako loni dostali sud piva. Tentokrát jen „malé štěně“, čili 30l soudek. K němu ještě kus uzeného masa a sklenici utopenců. Vpravdě povedený výlet.

Závěrem mohu ještě přidat odkaz na výsledkovou listinu a hlavně na video našeho útoku.

 

Obvodová soutěž Vlkovice 13.5.2017

Vytvořeno 30. 5. 2017 14:35
Napsal(a) Petr N.

Vlkovice2017 1Po letech jsme se rozhodli zorganizovat u nás ve Vlkovicích soutěž našeho Lišovského obvodu. Termín byl stanoven, jako u většiny obvodů Českobudějovického okresu, na 13. května 2017. Přípravy byly během celého předcházejícího týdne veliké, hlavně šlo o úklid hasičárny, sekání trávy, zametání apod.

Číst dál: Obvodová soutěž Vlkovice 13.5.2017

Zaliny 17.9.2016

Vytvořeno 29. 9. 2016 16:14
Napsal(a) Petr N.

Zaliny2016 1Protože na 17. září vyšel volný víkend mezi závody Fichtl Cup, vyrazili jsme na soutěž do Zalin. Tato soutěž nebyla uvedena v oficiálním rozpisu soutěží a byla jen pro zvané, týmů se opravdu sjela jen hrstka, takže nevadil ani start soutěže v netradičních 15:00. Běželo se (jako je v Zalinech obvyklé) na návsi do kopce. A protože náves není příliš dlouhá, všechny kategorie cvičily jen na 2 hadice „B“. Počasí ten den nebylo nic moc, slunce občas sice vykouklo mezi mraky, ale foukal studený vítr.

 

Číst dál: Zaliny 17.9.2016

VC Mydlovary 6.5.2017

Vytvořeno 9. 5. 2017 16:17
Napsal(a) Petr N.

Mydlovary VC 2017Letos jsme pro nepřízeň počasí vynechali soutěž Florián 2017 v Českých Budějovicích, místo ní jsme tak na první soutěž jeli do Mydlovar, a to rovnou na soutěž zařazenou do Velké ceny okresu. Od loňska jsme trochu obměnili cvičební výstroj, hlavně máme novou motorovou stříkačku, se kterou jsme na cvičení běhali celkem dobré časy, takže jsme věřili, že i na soutěži Velké ceny můžeme uspět. Na soutěžní klání jsme dorazili s dostatečným předstihem, takže jsme si v klidu rozložili stan na místě s dobrým výhledem na trať a užívali si teplého slunečného, i když trochu větrného počasí.

Číst dál: VC Mydlovary 6.5.2017

Zvíkovský srandamač 3.9.2016

Vytvořeno 5. 9. 2016 9:50
Napsal(a) Petr N.

Zvikov2016 3Ve Zvíkově se tento rok konala již druhá soutěž, tentokrát šlo o srandamač s upravenými pravidly. Úprava spočívala v tom, že po připravení základny si každý člen soutěžního družstva (kromě strojníka) vylosoval post, který poběží. Na tomto srandamači jsme nemohli chybět, dali jsme dohromady 2 družstva mužů, i když to druhé nebylo kompletní a muselo si půjčit dokonce dva závodníky z prvního mužstva. Domácí pořadatelé to naštěstí s klidem přešli a start nám umožnili. Předpověď počasí slibovala vysoké teploty a nebe bez mráčku, takže jsme si zase přivezli i stan a nově zrekonstruovaný pivní set. Nebe bez mráčku se sice nekonalo, ale naštěstí ty vysoké teploty vyšly, takže parádní počasí.

Číst dál: Zvíkovský srandamač 3.9.2016