Masopust 2015

Vytvořeno 14. 2. 2015 20:29
Napsal(a) Petr N.

masopust2015-1

masopust2015-27. února 2015 prošel naší obcí za nádherného počasí Masopustní průvod. Ze začátku bylo trochu zima, ale sluníčko neúnavně celý den svítilo a tak se brzy teplota dostala na přijatelnou úroveň. Jídla bylo všude dost, a komu byla zima i přes svit paprsků z krásně modré oblohy, mohl si posloužit i něčím ostřejším.  Do průvodu se zapojila velká část naší vesnice, většina lidí přišla v přestrojení, takže bylo na co koukat.

Pokud vás zajímá, které z pohádkových i reálných postav dorazily letos, podívejte se do této fotogalerie.

 

Masopust 2014

Vytvořeno 25. 2. 2014 23:06
Napsal(a) Petr N.

masopust2014-1

22. února 2014 se za pěkného jarního počasí konal Masopustní průvod naší obcí. Na sraz dorazili havíři s uhlím, westernová partička v čele s Limonádovým Joe, mrtvá nevěsta i se svým ženichem a na všechno dohlíželi Dlouhý se Širokým a Bystrozrakým. I pejsky jste si mohli koupit (i když o ně valný zájem nebyl). Že po sněhu nebyly ani památky neodradilo ani místního biatlonistu, který se stihl včas vrátit ze Soči. Zapomenout nesmíme ani na zástupce zvířecí říše a sestřičku opečovávající reportéra z Ukrajiny. Na vše pak zkušeným okem kriminalisty dohlížel inspektor Bouše.

Číst dál: Masopust 2014

Masopust 2012

Vytvořeno 25. 8. 2012 23:33
Napsal(a) Petra F.

hromadne foto

koblizky Kandlu

11. února 2012 se v naší „hasičské klubovně“, i přes mrazivé počasí, sešla desítka zajímavých osobnostní. Z dalekého Jižního pólu k nám zavítal Roald Amundsen i se svými saněmi a psy, celá romská rodina i s povozem a svou Pro cikánskou iniciativou PRCI, Karkulka s vlkem, zaměstnanci jadrných elektráren Černobyl, Fukušima a Temelím, od Walt Disney dorazila Minnie Mouse, přilétla beruška s motýlem, pani od Veřejně prospěšných služeb, dvě knížata, dědek s babkou a bezdomovec. V tomto složení jsme se vydali na cestu po naší malé vsi. Nikdo z lidí, jenž nás každoročně pouštějí do svých domů, nezklamali a měli své tradiční občerstvení – Trousilů pečenou sekanou a koláčky, teta Kándlů své výborné koblížky, Mlýnků chlebíčky, Kándlů roládu, Tvarohů domácí maso a Pípkovo utopence, Candrů a Fraňků zelňáky, domácí klobásy a silný punč, který opravdu zahřál, Tájků a Novotných řízečky, Floriánů polévky, Venca Brožů s Evou Gondeků koláčky, Tůmů štrúdl, Holzäpflovi chlebíčky, Jarda Floriánů zákusky a chlebíčky a Sklenářů také chlebíčky. Od každého jsem dostali i teplé pití, což se velmi hodilo a nějakou tu štamprličku. =) Když jsme obešli všechny rodiny a vrátili se zpět do naší klubovny celkem promrzlý, shodili své masky a pokračovali ve veselí až do noci.

Číst dál: Masopust 2012